Nagrada za hrvatsku suvremenu umjetnost T-HT@msu.hr

Izložba Nagrada za hrvatsku suvremenu umjetnost T-HT@msu.hr, otvara se u četvrtak 10. ožujka 2016. u 20 sati, u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu.
Od 172 rada pristiglih ove godine na natječaj, međunarodno stručno povjerenstvo (u sastavu: mr.sc. Snježana Pintarić, predsjednica stručnog povjerenstva, ravnateljica MSU-a i muzejska savjetnica, Rainald Schumacher, kustos, Office for Art, Berlin; Marco Scotini, nezavisni kustos, Milano; izv.prof. Sandra Vitaljić, fotografkinja, Akademija dramske umjetnosti, Zagreb; Nataša Ivančević, muzejska savjetnica, pomoćnica ravnateljice i voditeljica Odjela zbirki i Zbirke skulptura MSU-a) izabralo je njih 35, što uz troje pozvanih umjetnika čini ukupan broj od 38 umjetnika koji će predstaviti recentne radove u MSU do 26. ožujka.

Izabrani su, abecednim redom:

1. Badurina Željko, Uvijek nešto

2. Bešlić Nina, Cross Dissolve Transparentni prostori II

3. Blažek Miran, Monument sa Dreamcatcherom

4. Dabo Tanja, Nelagoda, tjeskoba

5. Dujmušić Ivan, Ukidanje linije

6.Herceg Stanko, Pogled s prozora

7. Kedžo Luka, KYKLOP

8. Kipke Željko, Orsonov putokaz

9. Knežević Vladislav, A.D.A.M.

10. Konjikušić Davor, AURA: F37

11. Kovačić Ana, Kuće priče

12. Kozina Zlatko, Zadnji dan dostave radova na natječaj T-HT@msu.hr

13. Kurtela Nina, Priroda i društvo

14. Mačković Vesna, Pozdrav

15. Matasić Božica Dea, Vreća bez dna

16. Mihaljević Ljiljana, Put

17. Mrđenović Bojan, Uvozna pustinja

18. Mustapić Nadija, Ne znam kako je drugdje u svijetu, ali ovdje…

19. Pašić Branko, Povezano

20. Paulenka Marina i Vukosav Borko, Prazno nebo

21. Pavić Predrag, Studija pokreta

22. Petrović Neven, Destinacije

23. Popović Viktor, Bez naziva (Arhiv ST3)

24. Posavec Ivan, Slikom protiv slike

25. Rožman Maja, Disappearing Cities

26. Ružić Neli, Stolen future

27. Sega Lada, Prodaje se

28. Stojićević Lana, Crno brdo

29. Štefanec Josipa, Čičkovina

30. Šuljić Danijel, Stakleni Čovjek

31. Tadić Marko, Sadržaj

32. Vivoda Ana, Sezonske radnice u turizmu

33. Vodopija Mirjana, Mlaka

34. Vojnić Marko, There is No Autority But Yourself

35. Zrnec Dino, Bez naziva


Pozvani umjetnici koji, prema odabiru stručnog povjerenstva, izravno sudjeluju na izložbi su: Jelena Blagović, Igor Eškinja i Goran Petercol.

I ove je godine značajni broj odabranih radova u fotografskom mediju, potom slijede multimedijalne i video instalacije, objekti, filmovi, slikarstvo, grafika, crtež i performans.

Od navedenih, redom izvrsnih radova, međunarodni stručni žiri će tijekom trajanja izložbe odabrati tri: za prvu nagradu u iznosu od 50.000, drugu za 45.000 i treću za 40.000 kuna. Otkupljeni radovi postaju dio fundusa MSU-a, odnosno Zbirke T-HT @ MSU. Četvrta nagrada, u iznosu od 10.000 kuna, dodjeljuje se umjetniku čiji rad za vrijeme izložbe osvoji najviše glasova publike. Po završetku izložbe i prebrojavanju glasova najsretniji posjetitelj dobit će Samsung Galaxy Tab4 8" LTE 16GB.




izvor: MSU

Komentari

Trenutno nema komentara

Dodaj komentar

Polja označena sa zvjezdicom (*) su obavezna

*  
*  
*  
*  
vrh stranice